DIVLJAČ (33)
Jelen lopatar je uvjetno alohtona vrsta u Hrvatskoj - Mediteran je njegovo prirodno stanište i nekada je nastanjivao i područje Hrvatske. Prepoznaje se po rogovlju u obliku lopate, a starenjem se razvija i najdonji parožak lopate - ostruga.
Sika jelen nepoznat je u Hrvatskoj iako postoje populacije u Europi. Smatra se da sika jelen ugrožava autohtone populacije jelena običnog zbog hibridizacije.
Jelen je kralj šume i njezin ukras. U Hrvatskoj postoje dva tipa jelena - kraški (trofejno slabiji) i ravničarski (nadaleko poznat po izuzetnim trofejima).
Elk, wapiti ili kanadski jelen (lat. Cervus canadensis) je jedna od većih vrsta jelena i obitava pretežno u sjevernoj Americi i istočnoj Aziji.
Srna obična je naša autohtona divljač koja prema zakonsko - lovačko podjeli spada u krupnu dlakavu divljač zaštićenu lovostajom. Nekada je spadala u divljač visokog lova. Široko je rasprostranjena na cijelom dijelu Hrvatske izuzev nekih otoka i dijelova Dalmacije.
Podrijetlo muntjaka je jugoistočna Azija (južna Kina, Šri Lanka, Tajvan, japan, Indija, Indonezija) te je kao lovna vrsta nepoznat u Hrvatskoj. Zbog razvijenih očnjaka spada u primitivne jelene.
Divlja patka (Anas platyrhynchos L.) je vrsta ptice iz porodice pataka (Anatidae)
Kineski vodeni jelen (Hydropotes inermis inermis) Kineski vodeni jelen nepoznata je vrsta u Hrvatskoj. Njegovo glavno obilježje, očnjaci, svrstavaju ga u primitivne jelene.
Golub grivnjaš (lat. Columba palumbus) je ptica iz porodice golubova, reda golupčarki.