Dok su u lovnoj sezoni 2013./2014. godine u lovištima Hrvatskih šuma Uprave šuma Osijek, onima u Podunavsko-podravskomlovištu (Tikveš i Zlatna greda) i lovištima Đakovačke šumarije (Kujnjak i Breznica), u lovu na jelensku divljač i divlje svinje uvelike prednjačili inozemni lovci, u lovu na srnjaka to će biti posve obrnuto.
Naime, rezervacije za termine lova na 30 srnjaka, a kako je to predviđeno Lovno-gospodarstvenim osnovama Hrvatskih šuma, uz tek jednu najavu dolaska lovaca posredovanjem jedne francuske za lov specijalizirane turističke agencije, uglavnom su stigle za pojedinačne lovove domaćih, i nekoliko lovaca iz BiH, i za njih je već sve spremno, vele Boris Ljubojević, voditelj Uprave šuma Osijek, i dr. sc. Dražen Degmečić, rukovoditelj Odjela za lovstvo.
Naravno, to čelni ljudi Uprave šuma Osijek objašnjavaju znatno prihvatljivijim cijenama za takve lovove utvrđene cjenikom usluga u lovu Hrvatskih šuma, pa tako paket-lov na tri srnjaka stoji tek 5.000 kuna.
Kako su se Hrvatske šume opredijelile za snažniji razvitak turizma, i na tom planu i intenzivno rade, to će svim lovcima, pa i ostalim građanima, i ovaj put biti ponuđene i dodatne turističke usluge, prije svega boravak u vlastitim lovačkim kućama, obilazak lovišta, vožnja fijakerima, promatranje/fotografiranje šumske zajednice, poglavito njezina živog svijeta, vožnja čamcima, ali i obilazak drugih turističkih sadržaja Baranje i đakovačkog kraja. Upravo zbog takve proširene ponude, mnogi lovci najavili su i dolazak svojih obitelji.
Početkom lova na srnjaka građanima će biti ponuđene i određene količine mesa te divljači, ali i divljih svinja (veprova) čiji će pojedinačni lov trajati usporedno s lovom na srnjaka. Dio mesa srnjaka i divljih svinja, nakon podmirenja domaće potražnje, bit će i izvezen u druge zemlja, ponajviše u Slovačku i Mađarsku. S obzirom na to da Hrvatske šume jedine imaju izvoznu dozvolu na ovom području, to će učiniti i s mesom divljači drugih lovačkih društava, za što se upravo vode i završni pregovori.
Glas Slavonije, N.V., 05. 05.