Na Agronomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu od 2003. godine djeluje studentska sekcija iz lovstva „SILA" unutar udruge studenata Agronomije „STUDA".
Sekcija broji dvadesetak aktivnih članova Agronomskog fakulteta, zaljubljenika u prirodu, divlje životinje, lovačke običaje i lov.
Glavne se aktivnosti sekcije temelje na podučavanju studenata o praktičnom dijelu uzgoja divljači, ekološkoj ravnoteži, tehnikama i tradiciji lova. Isto tako organiziranje i provođenje projekata te edukacija na terenu odvija se na fakultetskom poligonu u Lovištu „Prolom" (III/29), pod vodstvom prof.dr.sc. Zvonka Mustapića.
Državno lovište "Prolom" III/29 nalazi se u Sisačko-Moslavačkoj županiji sa sjedištem u Buzeti na koje je Agronomski fakultet Zagreb dobio koncesiju. Lovište se proteže na 8130 ha u brdsko-gorskom predjelu južno od grada Gline. Koncesijom je omogućeno znanstveno-istraživački rad na održivom gospodarenju otvorenim lovištima duži niz godina. Trenutno su u lovištu provode dva znanstvena projekta iz Lovstva, „Biološki aspekti u slatkovodnom ribarstvu i lovstvu" i „Hranidbeni potencijal krmnih kultura za prehranu divljači".
Uloga sekcije je edukacijsko - društvenog karaktera koja se očituje timskim radom na terenu, primjenjivanju teorijskog znanja iz kolegija Lovstvo u praktičnom radu, razvijanju ekološke svijesti kod studenata te njihovo upoznavanje sa zakonima prirode, divljači i staništima na kojima divljač obitava.
Svi članovi sekcije aktivno sudjeluju u realizaciji svih studentskih projekata kao što su : posjet LORING-u i Lovačkom muzeju, fakultetskom lovištu, izrada novih i renovacija starih lovnotehničkih objekata, postavljanje pokusa, terensko osmatranje i prebrojavanje te prihrana divljači.
Na Agronomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu utemeljen je i novi studij „Ribarstvo i lovstvo", a prva je generacija upisana prije dvije godine. Studij je koncipiran po novom nastavnom planu i programu, u skladu s europskim sustavom prijenosa bodova (ECTS), tako da studenti prvo upisuju Studij Animalne znanosti u trajanju od tri godine (preddiplomski).
Studij je namijenjen svima koji vole rad sa životinjama te sam uzgoj. Koncipiran je tako da studentima omogućuje upis velikog broja izbornih modula, prema njihovim osobnim željama i potrebama. Pri tome studenti aktivno sudjeluju u nastavi, provode istraživanja za svoje seminarske radove, a neke module, pa i cijeli semestar, mogu odslušati i na drugim fakultetima u zemlji i inozemstvu. Po diplomiranju stječu naziv prvostupnika (baccalaureusa) animalnih znanosti, te mogu nastaviti školovanje i upisati studij „Ribarstvo i lovstvo" u trajanju od dvije godine. Tijekom studija studenti isključivo slušaju module vezane uz ribarstvo i lovstvo, kao što su Biologija i ekologija divljači, Lovno gospodarenja, Lov, Kinologija, i dr. Dio nastave izvodi se i na znanstveno-nastavnom poligonu u lovištu «Prolom», koji studentima pruža veliku mogućnost rada na terenu, te je ujedno izvrstan poligon za provođenje istraživanja u okviru tema diplomskih i magistarskih radova, te doktorskih disertacija.
Po završetku ovoga diplomskog studija stječe se zvanje magistra struke. Osnovni cilj studija je obrazovati nove stručne kadrove radi unaprjeđivanja ribarstva i lovstva što je od osobitog značaja za Republiku Hrvatsku.
Napisali i snimili: Članovi sekcije